Je základom všetkých masáží, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh...
Je základom všetkých masáží, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odlev škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva - napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Okrem toho dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia.
Manuálna lymfodrenáž je špeciálna hmatová technika, ktorá je zameraná na lymfatický systém...
Manuálna lymfodrenáž je špeciálna hmatová technika, ktorá je zameraná na lymfatický systém kože a podkožia (tzv. povrchový miazgový systém). Taktiež sa môžeme stretnúť s názvom Lymfatická masáž. Ide o celkom odlišnú techniku oproti klasickej masáži, ktorá pôsobí na hlboké svalové vrstvy nášho tela.
Manuálna lymfodrenáž sa vykonáva malým tlakom na pokožku bez používania olejov, emulzií či iných prípravkov. Masírovaná osoba nesmie cítiť žiadnu bolesť. Terapeut sa môže zamerať na určité časti tela a upraviť tlak podľa potrieb klienta. Cieľom Manuálnej lymfodrenáže je hmatmi uvoľniť lymfatické uzliny a tým zlepšiť prietok lymfy po celom tele. Ľahký tlak, používanie kruhovitých a špirálovitých hmatov s pomalou frekvenciou vychádza zo znalosti lymfatického systému a smeruje tok lymfy smerom k zberným uzlinám.
Manuálna lymfodrenáž sa využíva pri odstránení unavených a „ťažkých končatín“, pri obezite a estetickom formovaní postavy alebo pri zmiernení celulitídy. Manuálna lymfodrenáž sa taktiež odporúča pre detoxikáciu, aktiváciu vlastného obranného systému tela a celkovému zlepšeniu imunitného systému. V kozmetických službách má Manuálna lymfodenáž taktiež svoje využitie a to pri problémoch s akné, dutinami, migrénach.
Teoretickým základom tradičnej thajskej masáže je náuka o neviditeľných dráhach energie...
Teoretickým základom tradičnej thajskej masáže je náuka o neviditeľných dráhach energie (sen), ktoré prechádzajú ľudským telom. Thajská masáž využíva desať týchto dráh - "Desať Senu", k liečbe celého tela (včítane všetkých jeho orgánov). Dôležité tlakové body se nachádzajú práve na týchto desiatich dráhach. Masáž bodu podporuje duševnú relaxáciu, ale zároveň odstraňuje bolesť v celom tele a ztuhlosť kĺbov.
Pri týchto vysoko efektívnych masážnych technikách masér používa palce, dlane, lakte, kolená a chodidlá, pomocou ktorých sú vytvárané tlaky, kombinované s preťahovaním a akupresúrou. Masér pokladá svojho klienta do rôznych polôh, pri ktorých masíruje špeciálne body pre akupresúru, aby odblokoval línie energie a stimuloval vyvážený tok energie telom, zvyšuje pohyblivosť a vitalitu, zbavuje stresu a fyzického napätia. Thajská masáž zahrňuje celé telo, masíruje sa cez odev, pričom najväčšie pôsobenie je sústredené na svaly nôh, kĺbov, chodidiel a chrbáta, pretože tieto časti tela sú najviac namáhané pri súčasnom životnom štýle.
Relaxačná masáž je oddychová procedúra pri ktorej zaručene zabudnete na Vaše starosti...
Relaxačná masáž je oddychová procedúra pri ktorej zaručene zabudnete na Vaše starosti a stres, ktorý je žiaľ súčasťou nášho každodenného života. Neustály tlak v zamestnaní a rodinnom živote sprevádza človeka na každom kroku. Stres sa stáva sprievodcom človeka od ranného naháňania autobusu až po prácu dlho do noci.
Relaxačná masáž je ideálnou terapiou na stres, dokáže Vás neuveriteľne uvoľniť a odbúrať nahromadené napätie. Pomôže Vám úplne vypnúť aspoň na chvíľku, hoci aj cez obedovú prestávku. Pri tejto terapii ide o kombináciu klasickej masáže a aromaterapie. Vône éterických olejov pôsobia okrem tela aj na dušu. Prenikajú nielen cez pokožku, ale aj cez sliznicu nosa, takže ich vnímame viacerými zmyslami.
Reflexná masáž chodidiel je technika, ktorá v organizme vyrovnáva reflexné zmeny...
Reflexná masáž chodidiel je technika, ktorá v organizme vyrovnáva reflexné zmeny. Pri masírovaní týchto reflexných zón môžeme očakávať terapeutickú odozvu v určitej časti tela, keďže medzi nervovými zakončeniami na chodidlách a telesnými orgánmi existuje reflexné prepojenie.
Masáž nôh praktizovali už naši predkovia v snahe tlmiť bolesti a zmierniť ťažkosti. Najstaršie poznatky pochádzajú zo starovekého Egypta, z Indie a do Japonska a Číny ju priniesli budhistickí mnísi. V Číne má masáž chodidiel dlhú históriu a je obľúbená dodnes. Liečebný účinok reflexnej masáže chodidiel dosahujeme cez citlivé nervové zakončenia, ktoré reflexnou cestou vedú vzruchy z povrchu kože na vnútorný orgán alebo iný systém. Ovplyvňujeme tak telesný a psychický stav klienta.
Masážou uvoľňujeme napätie, stuhnutie a odstráni sa bolestivosť nôh. Zvýši sa prekrvenie a rýchlejšie sa vyprázdnia povrchové žily a podporí sa tok lymfy. Taktiež podporuje spánok a uvoľňuje celkové napätie.
Predstavuje veľmi účinnú a príjemnú masáž. Na rozdiel od masáže klasickej...
Predstavuje veľmi účinnú a príjemnú masáž. Na rozdiel od masáže klasickej, pôsobí predovšetkým na úrovni nervovej. Jednotlivé orgány a tkanivá organizmu sú zásobené nervovými vláknami, které sú naviac propojené vzájomne. Za účasti vyšších nervových centier tak prichádza k rôznym reflexním zmenám. Zmeny vo vnútri orgánu môžu vyvolať zmeny na povrchu tela, v svaloch či v iných vnútorných orgánov a naopak. Tieto zmeny sprostredkováva predovšetkým tzv. vegetatívny nervový systém. Tato liečebná metóda se využíva u funkčných, degenerativních a chronických reumatických ochorení v oblasti krížov a kĺbov ,pourazových stavov. Reflexná masáž aplikujeme na sucho, bez použitia masážnych olejov
Masáž pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom...
Masáž pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka. Liečebný účinok dosahujeme prostredníctvom nervových spojov cez reflexné oblúky. Pri masáži sa dráždia receptory a tieto podnety sa prenášajú dostredivými dráhami do mozgu. Teda podnety z periférie sa dostávajú do CNS, kde sa spracúvajú a odtiaľ vychádzajú spätné reakcie, čiže odpoveď na podnet do kože, podkožia, na svaly alebo do orgánov. Cieľom masáže je vyhmatať a masírovať zmeny na koži, podkoží, svaloch a určiť miesta so zmenenou kožnou citlivosťou. Reflexnou cestou dosiahneme liečivé účinky, t.j. odstránime ťažkosti vyvolané ochorením. Segmentová technika sa využíva na rýchle odstránenie bolestí a na znormalizovanie stavu pri vegetatívnom podráždení.
Keďže celulitída súvisí so subkutánnym, resp. podkožným tukovým tkanivom...
Keďže celulitída súvisí so subkutánnym, resp. podkožným tukovým tkanivom, najúčinnejším riešením na zvýšenie a urýchlenie obehu v tejto oblasti je masáž. Počas nej sa využívajú ručné lymfodrenážne prvky a špeciálne masážne oleje. Týmto spôsobom je možné celulitídu účinne liečiť a zabrániť aj jej tvorbe a rastu. Keďže je masáž zameraná skôr na oblasť celulitídy než oblasť svalov, pracuje sa najmä s horným tkanivom. Anticelulitídnou masážou sa zrýchli krvný obeh a zvýši sa hladina kyslíka transportovaného do buniek. Tento proces iniciuje zvýšenie tepla v hornej vrstve pokožky a uvoľňuje tak stvrdnuté tukové tkanivá v problémovej oblasti.
Procedúra účinne eliminuje problémy s obehom, čím odstraňuje celulitídu, napína unavenú a ochabnutú pokožku a regeneruje ju. Vďaka zvýšenej cirkulácii má pokožka zdravší a jasnejší vzhľad. Taktiež vysoko efektívne prečisťuje lymfatický systém a urýchľuje vylučovanie odpadových látok z tela. Pri dodržiavaní určitej pravidelnosti sa anticelulitídna masáž stáva účinnou liečbou v boji s celulitídou a zároveň efektívnou prevenciou voči jej tvorbe.
Bankovanie patrí medzi jednu z najstarších metód používaných v tradičnej čínskej medicíne...
Bankovanie patrí medzi jednu z najstarších metód používaných v tradičnej čínskej medicíne. Nejde však len o masáž, ako by si väčšina z nás mohla myslieť. V skutočnosti je to liečebná metóda, ktorá sa využívala bežne už v stredoveku.
Bankovanie dôkladne detoxikuje celý organizmus. Z hľadiska fyzioterapie sa bankovanie využíva predovšetkým na znižovanie bolesti a liečenie svalových spaziem. Zároveň ale uvoľňuje stuhnuté svaly chrbta, nôh a ramien. Skvele pôsobí na prekrvenie dolných aj horných končatín Medzi benefity môžeme zaradiť i znižovanie zápalového stavu pacienta pri pooperačných stavoch, zápale šliach a kĺbov. Bankovanie blahodárne pôsobí na lymfatický a celkovo imunitný systém. Pozitívne účinky má napríklad na problémy vnútorných orgánov, ktoré sa navonok prejavujú silnou bolesťou v pohybovom aparáte. Napríklad na obličky, močové cesty, žalúdok a slezinu, pečeň, žlčník i pohlavné orgány. Čistí krv, zlepšuje krvný obeh, a tým pozitívne vplýva i na činnosť srdca. Pomáha pri reumatizme, anémii, zmierňuje bolesti chrbta, obnovuje funkcie nervového systému a v konečnom dôsledku pomáha aj proti celulitíde.